poniedziałek, 24 lipca 2017, 12:24
Po niedawnym zawieszeniu „Musivum” zostaje odwieszone. Wszystkie dotychczasowe teksty są dostępne, co jakiś czas będą się też pojawiać nowe. Zawieszka pozwoliła mi uświadomić sobie, że nie straciłam serca do tej historii – straciłam natomiast pewne dotychczasowe zachłyśnięcie się nią, jakiś wewnętrzny napęd. Może to źle – nie mam już tego łał” dla „Musivum”. Może to dobrze – mam do niego (i do siebie?) trochę więcej dystansu. Może to i dobrze, i źle – nie wiem. Wiem tylko, że nadal czuję sporo sympatii dla moich bohaterów, nadal ich losy chodzą mi po głowie i układają się w krótsze lub dłuższe sekwencje, nadal powroty do rozpoczętych tekstów dają pewne zadowolenie, myśl o ich ukończeniu wywołuje miły dreszczyk, a podczas samego pisania po prostu dobrze się bawię.
Powiedzmy, że wizja wielkiego projektu i stworzenia czegoś niesamowitego gdzieś się rozwiała, została natomiast zwykła przyjemność z pisania i całkiem niezły zestaw historii, które wciąż chciałabym opowiedzieć. Myślę, że to mi wystarczy. Bo samego pisania mi brakuje – i co jakiś czas brakuje mi „Musivum”. Miła jest świadomość, że brakuje go także niektórym czytającym (dziewczyny, dzięki za PM-ki na fejsie, podziałały motywująco, by się porządniej wziąć za ogarnianie całej sytuacji!).
Teksty będą się pojawiać nieregularnie – co nie jest żadną nowością, ale teraz wreszcie stwierdzam fakt. Ta nieregularność czasem może oznaczać raz na miesiąc, czasem – raz na pół roku, a czasem i raz na rok. Nie umiem określić i nie będę określać, w przypadku „Musivum” moje deadline’y z reguły trafiał szlag. Po prostu – jak będzie tekst, to będzie, a jak nie będzie, to nie będzie. Jeśli przez dłuższy czas nie ma niczego nowego, to nie oznacza zamknięcia, zawieszenia ani zawalenia terminów, bo żadne terminy nie są już wyznaczane.
Jeśli będziecie tu zaglądać i czytać, będę się cieszyć. Jeśli czasem zdecydujecie się coś napisać, ucieszę się jeszcze bardziej. A jeśli chcecie bezpośrednio otrzymywać informacje o nowych tekstach na „Musivum”, zostawcie swój adres mailowy w komentarzu pod tym postem – po każdej publikacji wyślę wiadomość.
Powiązania:
Może spodoba Ci się także:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Ostrzeżenia / zachęcenia

Teksty zawierają treści przeznaczone dla dorosłych, związane z seksualnością, rozgrzebywaniem psychiki postaci oraz obsesyjną bibliopatią.
Tematyka: psychologia; humanistyka od strony naukowej, uczelnianej i codziennej; płeć i seksualność; LGBT; relacje homoseksualne, biseksualne i heteroseksualne; gender, queer i feminizm; Szczecin; eksperymenty z formą; historia i teoria literatury; bibliopatia i księgozbiory; pisanie; książki istniejące i nieistniejące.

Inspiracje

Z postmodernistycznego punktu widzenia celem nie jest już integracja, synteza i całość. Uwaga skoncentrowana jest na drobinach.
Franklin R. Ankersmit, Historiografia i postmodernizm

Przyjemność to dostęp do wszystkich historii, wyznaczenie sobie – narratorce – takich warunków, które nie czekają na zatwierdzenie. Przyjemność pisania nie ma strażników i nie jest stanem raz na zawsze zdefiniowanym.
Inga Iwasiów, Gender dla średnio zaawansowanych

Pisanie o płci i seksualności to także bogaty projekt poznawczy.
Mieczysław Dąbrowski, Komparatystyka dyskursu. Dyskurs komparatystyki

Myślę, że fragment to forma najlepiej oddająca ową rzeczywistość w ruchu, jaką przeżywamy i jaką sami stanowimy. Bardziej niż zarodek fragment to zabłąkana cząstka określająca się tylko wobec innych części: jest niczym, jeśli nie pozostaje z nimi w pewnej relacji.
Octavio Paz (Ryszard Kapuściński, Lapidaria IV–VI

Relacje z życia nie są uporządkowaną opowieścią od narodzin do śmierci. To raczej przypadkowo zebrane fragmenty.
William S. Burroughs (Ryszard Kapuściński, Lapidaria IV–VI)

Porządek, w jakim wiersz został wydrukowany, nie zawsze odpowiada temu, w jakim był pisany; nie ma to jednak znaczenia, bo każda formuła jest jedną z wielu ewentualnych kombinacji tych układów [...] każda jednostka musi być zdolna do odpowiedniego przyjęcia poprzedniej (którą może być, oczywiście, którakolwiek z pozostałych) oraz do przekazania pałeczki następnej (patrz wyżej).
Julio Cortázar, Poezja kombinatoryczna

Moment istotny polega przecież na formie.
Immanuel Kant, Krytyka władzy sądzenia

Prawa autorskie

Wszystkie zamieszczone na „Musivum” teksty są oryginalną twórczością autorki i jako takie objęte są prawami autorskimi.
Nagłówek Zdjęcia.biz. Obsługiwane przez usługę Blogger.
Blogger template made by manvspixel with Paix Graphic logo