sobota, 30 września 2017, 07:00
„Musivum” ma za sobą ładnych parę lat mniej lub bardziej (głównie bardziej) nieregularnych publikacji, dwie przeprowadzki, parę zawieszeń i nawet jedno ukrycie z dostępem tylko dla autorki. Kiedyś wiązałam z nim wielkie plany; dziś to już po prostu zbiór postaci i historii, które nadal wzbudzają moją sympatię i chcą się opowiedzieć. Pisanie o nich sprawia mi frajdę, zwyczajnie dobrze się przy tym bawię – i mam nadzieję, że podobne odczucia będą Wam towarzyszyć przy czytaniu.
Nie ma terminów publikacji; czasem tekst będzie raz na miesiąc, czasem raz na pół roku, a czasem i raz na rok. Jeśli przez dłuższy czas nie ma niczego nowego, nie oznacza to zamknięcia ani zawieszenia.
Jeśli chcesz bezpośrednio otrzymywać informacje o nowych tekstach na „Musivum”, zostaw swój adres mailowy w komentarzu pod tym postem – po każdej publikacji wyślę wiadomość.
Ten post wisi zawsze na samej górze blogu, najnowszy tekst jest tuż pod nim. Reszty szukaj w spisie treści.
Powiązania:
Może spodoba Ci się także:

2 komentarze

  1. Ja mam Cię w ulubionych na blogerze więc zawsze mi się wyświetlisz :) pozdrawiam 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo chętnie bym otrzymywała informację gdy tylko pojawi się tu coś nowego, więc zostawiam swój mail: annak1996@wp.pl
    Torisa

    OdpowiedzUsuń

Ostrzeżenia / zachęcenia

Teksty zawierają treści przeznaczone dla dorosłych, związane z seksualnością, rozgrzebywaniem psychiki postaci oraz obsesyjną bibliopatią.
Tematyka: psychologia; humanistyka od strony naukowej, uczelnianej i codziennej; płeć i seksualność; LGBT; relacje homoseksualne, biseksualne i heteroseksualne; gender, queer i feminizm; Szczecin; eksperymenty z formą; historia i teoria literatury; bibliopatia i księgozbiory; pisanie; książki istniejące i nieistniejące.

Inspiracje

Z postmodernistycznego punktu widzenia celem nie jest już integracja, synteza i całość. Uwaga skoncentrowana jest na drobinach.
Franklin R. Ankersmit, Historiografia i postmodernizm

Przyjemność to dostęp do wszystkich historii, wyznaczenie sobie – narratorce – takich warunków, które nie czekają na zatwierdzenie. Przyjemność pisania nie ma strażników i nie jest stanem raz na zawsze zdefiniowanym.
Inga Iwasiów, Gender dla średnio zaawansowanych

Pisanie o płci i seksualności to także bogaty projekt poznawczy.
Mieczysław Dąbrowski, Komparatystyka dyskursu. Dyskurs komparatystyki

Myślę, że fragment to forma najlepiej oddająca ową rzeczywistość w ruchu, jaką przeżywamy i jaką sami stanowimy. Bardziej niż zarodek fragment to zabłąkana cząstka określająca się tylko wobec innych części: jest niczym, jeśli nie pozostaje z nimi w pewnej relacji.
Octavio Paz (Ryszard Kapuściński, Lapidaria IV–VI

Relacje z życia nie są uporządkowaną opowieścią od narodzin do śmierci. To raczej przypadkowo zebrane fragmenty.
William S. Burroughs (Ryszard Kapuściński, Lapidaria IV–VI)

Porządek, w jakim wiersz został wydrukowany, nie zawsze odpowiada temu, w jakim był pisany; nie ma to jednak znaczenia, bo każda formuła jest jedną z wielu ewentualnych kombinacji tych układów [...] każda jednostka musi być zdolna do odpowiedniego przyjęcia poprzedniej (którą może być, oczywiście, którakolwiek z pozostałych) oraz do przekazania pałeczki następnej (patrz wyżej).
Julio Cortázar, Poezja kombinatoryczna

Moment istotny polega przecież na formie.
Immanuel Kant, Krytyka władzy sądzenia

Prawa autorskie

Wszystkie zamieszczone na „Musivum” teksty są oryginalną twórczością autorki i jako takie objęte są prawami autorskimi.
Nagłówek Zdjęcia.biz. Obsługiwane przez usługę Blogger.
Blogger template made by manvspixel with Paix Graphic logo