niedziela, 30 kwietnia 2017, 20:52
Czas to sobie szczerze powiedzieć – „Musivum” się zawiesiło. Oficjalny post jest z mojej strony nie tyle nawet decyzją, ile po prostu stwierdzeniem faktu.

Ostatnie przerwy w pisaniu wynikały w dużej mierze z powodów zawodowych i zdrowotnych, ale myślę, że w tej chwili najistotniejszą kwestią jest pewien... bo ja wiem, przesyt, osłabienie? Trochę jakbym nie czuła już (nie tak w pełni) tej historii – chociaż jednocześnie nie mogę powiedzieć, bym nie czuła jej już w ogóle. Po prostu – jakoś mnie teraz nie ciągnie. Może kiedyś do niej wrócę, może nie – nie wiem. Nie chcę natomiast usuwać tego, co dotąd napisałam – może ktoś będzie miał ochotę powtórzyć któryś z musivowych tekstów, może ktoś inny je odkryje. W takim wypadku – miłej lektury.

Mam za to znów ochotę wziąć się do innego odstawionego na bok pomysłu – do „Parsanaridy”. Właśnie dlatego (choć może to brzmi nieco paradoksalnie) ukryłam drugi blog. Bez względu na to, co uda mi się napisać, na razie nie będę publikować – a za jakiś czas zobaczę, co dalej zrobić z tym tekstem.

Przepraszam wszystkich, którym dotąd nie odpisałam (i zaczynam wątpić, czy odpiszę...). A tym, którzy nadal mają trochę sympatii do „Musivum” i/lub „Parsanaridy”, będę wdzięczna za trzymanie kciuków.

I mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tu (lub tam) wrócę.
Może spodoba Ci się także:

1 komentarz

  1. Ekipie WS bardzo smutno. A przynajmniej mi – już nie tylko z powodu tego, że stęskniliśmy się za dłuższym komentarzem do oceny, która zajęła nam multum czasu. Zwyczajnie cholernie mi źle, że będzie tu tak cicho i pusto. Często wracałam, zaglądałam z nadzieją, że może coś nowego już się pojawiło, a tu taki psikus :(
    Twój styl pisania jest ujmujący, musiviowy kącik dał mi dużo radości i ciepła, a ta pisanina zupełnie wpasowała się w moje gusta literackie bardzo, bardzo mocno i, nie ma co ukrywać, cholernie zżyłam się z twoimi bohaterami, nawet Andrzejem. Mam więc cichutką i malutką nadzieję, że jeszcze tu kiedyś do nich (i z nimi!) powrócisz.

    Tymczasem najlepsze życzenia związane z Parsanaridą, wielu uciech, weny, czasu i zdrowia! :) Mam nadzieję, że spotkamy się w komentarzach tam lub jeszcze gdzieś indziej.

    OdpowiedzUsuń

Ostrzeżenia / zachęcenia

Teksty zawierają treści przeznaczone dla dorosłych, związane z seksualnością, rozgrzebywaniem psychiki postaci oraz obsesyjną bibliopatią.
Tematyka: psychologia; humanistyka od strony naukowej, uczelnianej i codziennej; płeć i seksualność; LGBT; relacje homoseksualne, biseksualne i heteroseksualne; gender, queer i feminizm; Szczecin; eksperymenty z formą; historia i teoria literatury; bibliopatia i księgozbiory; pisanie; książki istniejące i nieistniejące.

Inspiracje

Z postmodernistycznego punktu widzenia celem nie jest już integracja, synteza i całość. Uwaga skoncentrowana jest na drobinach.
Franklin R. Ankersmit, Historiografia i postmodernizm

Przyjemność to dostęp do wszystkich historii, wyznaczenie sobie – narratorce – takich warunków, które nie czekają na zatwierdzenie. Przyjemność pisania nie ma strażników i nie jest stanem raz na zawsze zdefiniowanym.
Inga Iwasiów, Gender dla średnio zaawansowanych

Pisanie o płci i seksualności to także bogaty projekt poznawczy.
Mieczysław Dąbrowski, Komparatystyka dyskursu. Dyskurs komparatystyki

Myślę, że fragment to forma najlepiej oddająca ową rzeczywistość w ruchu, jaką przeżywamy i jaką sami stanowimy. Bardziej niż zarodek fragment to zabłąkana cząstka określająca się tylko wobec innych części: jest niczym, jeśli nie pozostaje z nimi w pewnej relacji.
Octavio Paz (Ryszard Kapuściński, Lapidaria IV–VI

Relacje z życia nie są uporządkowaną opowieścią od narodzin do śmierci. To raczej przypadkowo zebrane fragmenty.
William S. Burroughs (Ryszard Kapuściński, Lapidaria IV–VI)

Porządek, w jakim wiersz został wydrukowany, nie zawsze odpowiada temu, w jakim był pisany; nie ma to jednak znaczenia, bo każda formuła jest jedną z wielu ewentualnych kombinacji tych układów [...] każda jednostka musi być zdolna do odpowiedniego przyjęcia poprzedniej (którą może być, oczywiście, którakolwiek z pozostałych) oraz do przekazania pałeczki następnej (patrz wyżej).
Julio Cortázar, Poezja kombinatoryczna

Moment istotny polega przecież na formie.
Immanuel Kant, Krytyka władzy sądzenia

Prawa autorskie

Wszystkie zamieszczone na „Musivum” teksty są oryginalną twórczością autorki i jako takie objęte są prawami autorskimi.
Nagłówek Zdjęcia.biz. Obsługiwane przez usługę Blogger.
Blogger template made by manvspixel with Paix Graphic logo