niedziela, 17 maja 2015, 20:59


Dwa lata później wciąż tęsknię do „Musivum”. Pal diabli te minione dwa lata bez pisania, daję sobie rozgrzeszenie (w końcu w życiu różnie bywa i różne rzeczy się zdarzają, nawet długie pisarskie blokady). Najważniejsze, że mogę – i chcę – wrócić.
Coś mnie wczoraj tknęło, zajrzałam tu, zobaczyłam informację o nowej ocenie (dziękuję, Zozali!), przeczytałam i poczułam naprawdę wyraźnie, jak tęsknię. W nocy napisałam coś konkretnego – po raz pierwszy od dwóch lat, jeśli wyłączyć dopisywane gdzieś na kolanie mniej i bardziej luźne fragmenty. Poczułam się tak, jakby wszystkie kawałki mnie samej wreszcie poukładały się we właściwym porządku.
Wracam do pisania, ogromnie mi tego potrzeba.
Trochę się boję. Oni mnie nie zapomnieli, ja ich też nie, ale po tak długim czasie musimy się na nowo ze sobą oswoić. Mam nadzieję, że nie zgubiłam ani nie straciłam tego „musivowego czegoś”. I jeszcze mam cichą nadzieję, że znów będą osoby chcące to czytać.
W ramach wiosennych porządków odkurzyłam szablon (obecnie uważam, że im prościej, tym lepiej). Przed końcem maja wrzucę tu nowy tekst – krótki, prosty i Poldkowy. Bo to Poldka zasługa, ten powrót, ta radość i te kilka napisanych z nim w ciągu nocy i dnia wierszy.
Dobrze, że jesteś, Poldek. Dobrze, że tu wrócisz – ty oraz wszyscy inni. I ja.
Powiązania:
Może spodoba Ci się także:

6 komentarzy

 1. Cieszę się niezmiernie, bo nadal jestem niezaspokojona do końca po czytaniu Musivum, wciąż mi się więcej chce... także pisz, pisz. Im więcej tym lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też się cieszę, Twoje niezaspokojenie motywuje mnie dodatkowo :) Dzięki!

   Usuń
 2. Ja jestem ciekawa! Pisz :)

  Girl

  OdpowiedzUsuń
 3. Wróciłaś, wróciłaś, wróciłaś, wróciłaś *--*

  OdpowiedzUsuń

Ostrzeżenia / zachęcenia

Teksty zawierają treści przeznaczone dla dorosłych, związane z seksualnością, rozgrzebywaniem psychiki postaci oraz obsesyjną bibliopatią.
Tematyka: psychologia; humanistyka od strony naukowej, uczelnianej i codziennej; płeć i seksualność; LGBT; relacje homoseksualne, biseksualne i heteroseksualne; gender, queer i feminizm; Szczecin; eksperymenty z formą; historia i teoria literatury; bibliopatia i księgozbiory; pisanie; książki istniejące i nieistniejące.

Inspiracje

Z postmodernistycznego punktu widzenia celem nie jest już integracja, synteza i całość. Uwaga skoncentrowana jest na drobinach.
Franklin R. Ankersmit, Historiografia i postmodernizm

Przyjemność to dostęp do wszystkich historii, wyznaczenie sobie – narratorce – takich warunków, które nie czekają na zatwierdzenie. Przyjemność pisania nie ma strażników i nie jest stanem raz na zawsze zdefiniowanym.
Inga Iwasiów, Gender dla średnio zaawansowanych

Pisanie o płci i seksualności to także bogaty projekt poznawczy.
Mieczysław Dąbrowski, Komparatystyka dyskursu. Dyskurs komparatystyki

Myślę, że fragment to forma najlepiej oddająca ową rzeczywistość w ruchu, jaką przeżywamy i jaką sami stanowimy. Bardziej niż zarodek fragment to zabłąkana cząstka określająca się tylko wobec innych części: jest niczym, jeśli nie pozostaje z nimi w pewnej relacji.
Octavio Paz (Ryszard Kapuściński, Lapidaria IV–VI

Relacje z życia nie są uporządkowaną opowieścią od narodzin do śmierci. To raczej przypadkowo zebrane fragmenty.
William S. Burroughs (Ryszard Kapuściński, Lapidaria IV–VI)

Porządek, w jakim wiersz został wydrukowany, nie zawsze odpowiada temu, w jakim był pisany; nie ma to jednak znaczenia, bo każda formuła jest jedną z wielu ewentualnych kombinacji tych układów [...] każda jednostka musi być zdolna do odpowiedniego przyjęcia poprzedniej (którą może być, oczywiście, którakolwiek z pozostałych) oraz do przekazania pałeczki następnej (patrz wyżej).
Julio Cortázar, Poezja kombinatoryczna

Moment istotny polega przecież na formie.
Immanuel Kant, Krytyka władzy sądzenia

Prawa autorskie

Wszystkie zamieszczone na „Musivum” teksty są oryginalną twórczością autorki i jako takie objęte są prawami autorskimi.
Nagłówek Zdjęcia.biz. Obsługiwane przez usługę Blogger.
Blogger template made by manvspixel with Paix Graphic logo